Jesteś tutaj

Samorząd gminy Mircze wybrał firmę, która się zajmie rozbudową Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu. Prace rozpoczną się w najbliższych dniach, a zakończą w drugiej połowie przyszłego roku.

POMÓR PRZY GRANICY!

Myśliwi z powiatów tomaszowskiegio i hrubieszowskiego od dwóch tygodni muszą oddawać do badań próbki mięsa każdego ustrzelonego dzika.

Zagospodarowanie odpadów po mirecku

Gmina Mircze jest jedną z nielicznych gmin, nie tylko w regionie, które mogą się pochwalić najwyższym wskaźnikiem zagospodarowania odpadów. Na miejscowe składowisko trafia zaledwie 20 procent śmieci

Zabawy z językiem angielskim

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym wraz z rodzicami, na spotkanie z lektorem języka angielskiego Centrum Helen Doron w Hrubieszowie. Podczas spotkania będą czytane bajki w języku angielskim oraz prowadzone zabawy umożliwiające poznawanie języka przez dzieci. Planowane są spotkania cykliczne (bezpłatne).

Dzienniki poszukiwane!

Ośrodek KARTA zwraca się z prośbą o wsparcie akcji "Dzienniki poszukiwane". Ośrodek zbiera dzienniki z całego XX wieku pisane w języku polskim, zarówno oryginały, jak i kopie dzienników. Dotychczas akcja przyniosła całkiem sporo tekstów. Niektóre z nich zostały opublikowane w kwartalniku "Karta".

Rynek narkotykowy kwitnie

Policjanci zatrzymali już 32 osoby (w wieku od 19 do 29 lat) z Biłgoraja podejrzane o obrót znacznymi ilościami narkotyków w mieście i okolicy. Wśród nich jest 5 kobiet.

Powiatowy Urząd Pracy Hrubieszów

Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Hrubieszowie informuje, że na dzień 01.10.2013 roku posiada następujące oferty pracy :

Bezpłatne porady prawne i obywatelskie

Zapisy na karate

 UWAGA !!! dalej trwają zapisy  na KARATE KYOKUSHINKAI w trakcie trwania zajęć w podanych poniżej dniach i godzinach.

Oryginały i kopie dokumentów oraz świadectwa pamięci o unii polsko-litewskiej można zobaczyć na otwartej w sobotę wystawie w Zamościu. Ekspozycja w Muzeum Zamojskim towarzyszy obchodom 600-lecia unii w Horodle.

Nowi celnicy

W piątek (27.09.) w siedzibie Izby Celnej w Białej Podlaskiej 87 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy celnych złożyło uroczyste ślubowanie.

nielegalna spółdzielnia

Budynek przy Łaziennej 5 w Hrubieszowie ma ponad 20 współwłaścicieli. Nie mogą się ze sobą porozumieć. Trzy lata temu utworzyli wspólnotę mieszkaniową.

Z powodu zmiany oprogramowania bibliotecznego od 30 września 2013 roku, do odwołania zostaje zawieszony darmowy dostęp do Internetu.

Uroczystości 27 września w Hrubieszowie

Wrzesień jest w polskiej historii miesiącem szczególnym. To czas rocznic, upamiętniających początek II Wojny Światowej na ziemiach polskich.

 

Stowarzyszenie Edukacyjne"Razem" w Hrubieszowie organizuje w dniach 4-5.10.2013 roku cykliczną zbiórkę żywności,artykułów szkolnych i kwestę pod hasłem PEŁNY TORNISTER 2013 na którą zapraszamy wszystkich.

Zebrane produkty i środki zostaną przeznaczone na wsparcie ubogich dzieci z Hrubieszowa.

W listopadzie br. w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zagości wystawa kilkudziesięciu akwarel autorstwa Stanisława Leona Popka, który urodził się i wychował na ziemi hrubieszowskiej

W ramach obchodów tego dnia nasi uczniowie, pod opieką pani Marleny Kudiuk – Szozdy, mieli okazję wysłuchać wykładu na temat języka angielskiego i jego dawnej formy. Organizatorzy zapewnili też przyjemne atrakcje w postaci degustacji potraw typowych dla różnych krajów europejskich, oglądania pokazów tanecznych (m.in. Walca Angielskiego) oraz spotkania z gwiazdą – Conrado Moreno.

szkoła w Mirczu

Budynek Zespołu Szkół Samorządowych w Mirczu będzie miał nowy dach. Umowa z wykonawcą robót, które potrwają kilka tygodni, już została podpisana, a pierwsze prace mają się rozpocząć w tym tygodniu.

Szychowice

W Szychowicach Nowych w gminie Mircze powstała nowoczesna świetlica wiejska. Remont obiektu i zagospodarowanie terenu wokół niego były możliwe dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.

W ramach projektu „MÓJ ŚWIAT – świadectwa życia codziennego i niecodziennego mieszkańców powiatu hrubieszowskiego”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Społecznych, po nowe doświadczenia, wiedzę i wrażenia wyruszyliśmy na Podkarpacie i do Małopolski.